Náš příběh

 Příběh Motýlovníku začíná v malé jihovalašské vesničce v podhůří Bílých Karpat- ve Štítné nad Vláří, v hlavě a především dílně mladého milovníka přírody a dřeva především. Kalendáři vládne rok 2018 a přede mnou stojí  nelehký úkol, vytvořit pro svého kamaráda Martina jedinečný doplněk pro jeho svatební garderóbu.

DSC_6100

 
 
Jelikož Martin není typ člověka, který se spokojí s průměrem, vyrobil jsem pro něj kazetu se šesti motýlky, aby měl z čeho vybírat. A právě to byl okamžik zrodu. Zrodu myšlenky, nápadu a radosti z toho, dělat Vaše Velké dny o něco krásnější a být jejich součástí. 
Pokud má být jakýkoli produkt dokonalý, vyžaduje názor a šikovné ruce více než jednoho člověka, proto se na výrobě našich motýlků podílím společně s mou přítelkyní Vandou. Její šikovné ženské ruce zaručují, že bude Váš motýlek krásně a pevně sešitý.
 
 
DSC_6074

 

 

 

Značka

 

Název značky- Motýlovník, je inspirovaný motýlím keřem, který je díky své nádherné barvě a silné vůni oblíbeným útočištěm všech motýlů, navíc má pro mě úžasný odborný název a to Komule Davidova. Tomu, kdo už nás dobře zná, je teď tedy jasné, že to byl název přímo stvořený pro nás. 

  

 1_200720_1
 
 
 
Poctivě
 
 
Naše práce je pro nás především zábavou a proto se nehrneme do masové strojové produkce. Milujeme dřevo a to, jak se nám v rukou mění a formuje. Každý výrobek zpracováváme ručně, tak jak nás to naučili naši otcové, dědové a také naše maminky. Za každým našim výrobkem si na 100% stojíme a děláme je tak, aby vydrželi i pro příští generace.
 
 
 DSC_5790
 
 
 
Udržitelně
 
 
Při naší práci používáme především tvrdé dřeviny, které rostou velmi dlouho, proto se snažíme jejich dřevo využít na maximum. Dřevo patří mezi obnovitelné suroviny a jeho smysluplné využívání prospívá nám i naší planetě, je třeba k němu ale přistupovat s respektem, proto jsou našim základním a jediným materiálem pro výrobu nepotřebné odřezky z Valašských truhláren. Ze 100 Kg základního materiálu vyprodukujeme pouze 8,8 Kg odpadu. 
 
 
 
DSC_2390-2
 
 
Motýlovník vznikl, aby dělal vaše Velké dny ještě větší a především protože nás to baví. Nechte provonět i svůj den úžasnou vůní dřeva s našimi dřevěnými motýlky.
 
 
 
 
 
 

Záznamy nebyly nalezeny...

Zpět do obchodu