Náš příběh

 Příběh Motýlovníku začíná v malé jihovalašské vesničce v podhůří Bílých Karpat- ve Štítné nad Vláří, v hlavě a především dílně mladého milovníka přírody a dřeva především. Kalendáři vládne rok 2018 a přede mnou stojí  nelehký úkol, vytvořit pro svého kamaráda Martina jedinečný doplněk pro jeho svatební garderóbu.

DSC_6100

 
 
Jelikož Martin není typ člověka, který se spokojí s průměrem, vyrobil jsem pro něj kazetu se šesti motýlky, aby měl z čeho vybírat. A právě to byl okamžik zrodu. Zrodu myšlenky, nápadu a radosti z toho, dělat Vaše Velké dny o něco krásnější a být jejich součástí. 
Pokud má být jakýkoli produkt dokonalý, vyžaduje názor a šikovné ruce více než jednoho člověka, proto se na výrobě našich motýlků podílím společně s mou přítelkyní Vandou. Její šikovné ženské ruce zaručují, že bude Váš motýlek krásně a pevně sešitý.
 
 
DSC_6074

 

 

 

Značka

 

Název značky- Motýlovník, je inspirovaný motýlím keřem, který je díky své nádherné barvě a silné vůni oblíbeným útočištěm všech motýlů, navíc má pro mě úžasný odborný název a to Komule Davidova. Tomu, kdo už nás dobře zná, je teď tedy jasné, že to byl název přímo stvořený pro nás. 

  

 1_200720_1
 
 
 
Poctivě
 
 
Naše práce je pro nás především zábavou a proto se nehrneme do masové strojové produkce. Milujeme dřevo a to, jak se nám v rukou mění a formuje. Každý výrobek zpracováváme ručně, tak jak nás to naučili naši otcové, dědové a také naše maminky. Za každým našim výrobkem si na 100% stojíme a děláme je tak, aby vydrželi i pro příští generace.
 
 
 DSC_5790
 
 
 
Udržitelně
 
 
Při naší práci používáme především tvrdé dřeviny, které rostou velmi dlouho, proto se snažíme jejich dřevo využít na maximum. Dřevo patří mezi obnovitelné suroviny a jeho smysluplné využívání prospívá nám i naší planetě, je třeba k němu ale přistupovat s respektem, proto jsou našim základním a jediným materiálem pro výrobu nepotřebné odřezky z Valašských truhláren. Ze 100 Kg základního materiálu vyprodukujeme pouze 8,8 Kg odpadu. 
 
 
 
DSC_2390-2
 
 
Motýlovník vznikl, aby dělal vaše Velké dny ještě větší a především protože nás to baví. Nechte provonět i svůj den úžasnou vůní dřeva s našimi dřevěnými motýlky.
 
 
 
 
 
 

Záznamy nebyly nalezeny...

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení