Proč jsou naše motýlky jiné než ty ostatní?

V roce 2018 jsme se vydali na dlouhou cestu a stvořili značku Motýlovník.

Už od začátku jsme věděli, že naše značka bude ryze česká, aby každý náš zákazník věděl, odkud pocházíme a neměl problém název Motýlovník vyslovit.

Naše hlavní poslání je, bylo a bude vždy stejné, dělat radost vám, našim zákazníkům a zároveň i nám, protože nás naše práce baví a naplňuje.

Spokojenost zákazníka je pro nás vždy na první místě, proto jsme se nevrhli do žádné sériové výroby chrlící stovky stejných motýlků, ale zaměřujeme se spíše na individuální přístup formou zakázkové výroby.

 

DSC_5829

Co kus, to originál

Nikdy se Vám nestane, že byste se potkali s někým, kdo má naprosto stejný motýlek jako vy. To částečně vylučuje už samotná příroda, protože velmi obtížně budete hledat dva stejné kousky dřeva a abychom to pojistili, dáváme vám na výběr zvolit stužku ryze podle vašich představ, stužce uzpůsobíme i barvu zapínání, které vyrábíme v pěti barvách a na závěr vám na zadní stranu motýlka zdarma vygravírujeme váš monogram, datum svatby nebo třeba oblíbený citát.

 

Ruční práce není žádné otřepané klišé, ale známka toho, že výrobku někdo věnoval kus sebe, svůj čas a řemeslný um.

Na rozdíl od čínských motýlků, které mají kvůli úspoře času a peněz stužku přilepenou lepidlem a nemůžete se tedy divit, pokud Vám takový motýlek v parném létě upadne z krku zrovna ve chvíli, kdy říkáte své drahé polovičce osudné ANO, jsou ty naše poctivě a ručně sešité minimálně padesáti super pevnými stehy, za které můžete klidně viset z okna („ tohle doma raději nezkoušejte“).

 DSC_6076

Na tvaru záleží

Jako jediní výrobci v České republice víme, že co chlap, to originál, proto jsme vytvořili dva jedinečné tvary motýlku pojmenované Laurel a Hardy. Každému, kdo někdy v televizoru zahlédl dva černobílé komické gentlemany, je už asi jasné, odkud vítr vane. Laurel je užší model dřevěných motýlků, který častěji vyhledávají spíše štíhlé postavy nebo pánové, kteří mají rádi spíše decentní doplňky, naopak model Hardy je o 0,5 cm širší (vyšší). Ten je častější volbou velkých mužů nebo těch, kteří na svém krku chtějí mít co největší kus přírodní krásy.

 

Samozřejmě jsme pamatovali i na vaše dítka, pro které máme motýlek Henry. Ten je především menší než ten pánský, zároveň je velmi lehký a má zaoblené rohy, takže dětem na krku nijak nevadí a můžou jej nosit malí gentlemani od 2 do 13 let. Těm starším už budou více slušet pánské modely.

 stažený soubor

Vážíme si naší přírody

K přírodě se nechceme chovat jako k samozřejmosti, která tady byla, je a bude. Příroda není nesmrtelná a my víme, že každým naším rozhodnutím a činem ovlivňujeme to, jak se nám na naší planetě bude žít.

Při naší výrobě se snažíme zpracovat každý, i ten nejmenší kousek dřeva, který se nám dostane do rukou. Kvůli výrobě motýlků, broží nebo přívěšků ze dřeva nekácíme lesy, ale zpracováváme výhradně nepoužitelné přebytky z lokálních truhláren z Valašska. To co by po výrobě nábytku skončilo v kamnech nebo drtičce na štěpku, přetvoříme v originální doplňky, které budou součástí vašich životních příběhů. Dřevu, původně odsouzenému k trpkému konci tak dáme nové poslání. Dělat vaše velké dny ještě krásnější.

Samozřejmě, že by pro nás bylo snazší vyrábět z čistého „nového“ dřeva, ale proč, když to jde i z menších zbytků. Každý kousek přírody má právo vyniknout.

 DSC_5790

 

Bezpečně a dárkově zabaleno

Často jsou naše výrobky dárkem k narozeninám, vánocům, promocím nebo třeba zasnoubení, balení takového dárku tedy nemůže být odstrčeno na druhou kolej. Všechny naše motýlky balíme do dárkových krabiček s naším logem, motýlek je v krabičce vždy vystlán dřevitou vlnou, která ještě více podtrhuje ruční řemeslné zpracování a zároveň motýlek chrání před mechanickým poškozením nebo případně absorbuje nežádoucí vlhkost.

 

                 DSC_07261_780A9987

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Všechny naše produkty ze dřeva jsou ošetřeny přírodním olejem, který dřevo chrání před vlhkostí a zároveň je bezpečný i pro styk s dětskou kůží.

V případě potřeby postačí motýlek otřít suchým hadříkem, žádnou další péči nevyžaduje.

 

stažený soubor (3)

Zpět do obchodu